WINNICA

Winnica została założona w 2009 roku. Ulokowana jest na wysokoście około 450 m.n.p.m. na stoku południowo-zachodniej ekspozycji. Obecnie powierzchnia winnicy zajmuje prawie 1ha. Docelowo mają być 3ha.
SAMSUNG CSCW winnicy uprawiane jest po 50% odmian białych i czerwonych. Produkujemy wina białe, różowe i czerwone, głównie wytrawne. 30% produkcji to wina półwytrawne a zaledwie 1% produkcji to wina lodowe (nie są one robione co roku, gdyż do ich produkcji wymagany są specyficzne warunki, zbiór i obróbka owoców odbywa się w temperaturze conajmniej -7 oC, najczęściej dzieje się to w nocy). Przy winnicy prowadzone jest gospodarstwo agroturystyczne do którego serdecznie zapraszamy. Podczas pobytu w gospodarstwie
można korzystać z basenu, bilarda, tenisa stołowego, sauny oraz kominka w którym można grilować przez cały rok.

Więcej info pod www.agroturystyka-anna.pl

DCIM100MEDIA

 

 

 

 

 

Wracając do winnicy…

SAMSUNG CSCProwadzona jest w formie Guyota na pojedyńczym pniu. W międzyrzędziach utrzymywane jest trwałe zadarnienie a w rzędach czarny ugór. Przez cały sezon, który u nas rozpoczyna się już w lutym a kończy w listopadzie przeprowadzonych jest kilkadziesiąt zapiegów agrotechnicznych. Począwszy od cięcia po przez nawożenie, koszenie, ochronę chemiczną, podwiązywanie, cięcie letnie aż po zbiory, które są zwieńczeniem całorocznego wysiłku. Zbiory w naszej winnicy zaczynają się we wrześniu a kończą w listopadzie.

Zapraszamy serdecznie na degustację win, które będą już w krótce dostępne w sprzedaży bezpośrednio w gospodarstwie jak i w naszym sklepie internetowym.